Městská hromadná doprava – MHD

Městská hromadná doprava z letiště Praha do centra Prahy

Současná situace umožňuje cestujícímu při cestě z letiště následující možnosti:

Autobus 119

na konečnou stanici metra „A“ Dejvická a odtud metrem do centra, celková doba jízdy na Václavské náměstí se udává dle jízdního řádu cca 35 minut, v praxi ve špičkách často až 60 minut. Pokud máte hodně zavazadel, může být tento způsob dopravy v přeplněných autobusech velmi nepříjemný.


Autobus 100

na konečnou stanici metra „B“ Zličín a odtud metrem do centra; celková doba jízdy dle jízdního řádu na Václavské náměstí 50 minut

Autobus 510

V noci projíždějícím kolem centra Prahy s možností přestupu na noční tramvajové linky; celková doba jízdy dle jízdního řádu na Václavské náměstí minimálně 50 minut z důvodu delších intervalů nočních linek.

Zastávky na letišti Praha:

Terminál 1, východ F a Terminál 2, východ E

Podmínky přepravy:

Před cestou si musíte koupit lístek v příjezdové hale Terminálu 1 nebo 2, v automatu na lístky nebo u prodejců tisku. Cena lístku je buď 24 CZK (na 30min. jízdy) nebo za 32 CZK (na 75min. jízdy) – obě varianty lístků jsou přestupní. Při využití veřejné dopravy v Praze je nutné při nastoupení lístek označit, jinak je lístek neplatný (častý problém turistů, kteří si lístek z neznalosti neoznačí a poté při případné kontrole musí zaplatit nemalou pokutu).
Pozor – v případě, že vezete větší zavazadla (batoh nebo kufr) nebo psa, budete si muset zakoupit další, poloviční lístek pro tato zavazadla.

Airport Express

jedná se autobusový spoj AE provozovaný ve spolupráci s Českými drahami a Českými aerolinkami do železniční stanice Praha Hlavní nádraží. Tento spoj navazuje na odjezdy a příjezdy všech SC Pendolino, vlaků vyšší kvality Eurocity a Intercity.

Trasa přepravy Airport Express letiště – centrum: Terminál Sever 1 – Terminál Sever 2 – Dejvická metro „A“ – Masarykovo nádraží – Hlavní nádraží Praha. Doba jízdy je 50-60minut a interval 30 minut.

Cena spoje je fixní tarif ve výši 60 CZK (cena za něj je často součástí letenky nebo jízdenky – pozor, nelze použít běžné jízdenky).

Dopravní informace

+420 296 191 817 (od 7.00 do 21.00). Podrobný jízdní řád naleznete na stanovištích autobusů a ve stáncích Dopravního podniku Hl. m. Prahy v příletové hale letiště. (link na infostanky)