Parkování na letišti Praha

Je několik možností, kde zaparkovat automobil v případě, že doprovázíte odlétajícího cestujícího nebo chcete někoho vyzvednout (z dovolené, výletu atd.).

Krátkodobé parkování na letišti Praha

Na letišti Praha Ruzyně se přímo u Terminálu 1 (odlety a přílety) a u Terminálu 2 (odlety, v nadzemní části) nachází tzv. krátkodobá parkoviště. Zde je však zdarma pouze 15 minut a pouze na dva vjezdy během 24hod. Po uplynutí této doby je parkování zpoplatněno částkou 100,- czk za každých započatých 30 minut. Parkoviště obsahuje i 13 míst pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Parkovné je možno platit hotově nebo platebními kartami (VISA, MasterCard) v samoobslužných pokladnách v obou letištních terminálech nebo u výjezdu z parkoviště.

Střednědobé parkování na letišti Praha

Pro každého slouží ke krátkodobému parkování v bezprostřední blízkosti Terminálu 2 (přílety, pozemní část) parkoviště vzdálené max. dvě minuty chůze. Opět je však zdarma pouze 15 minut a pouze na dva vjezdy během 24hod. Za každých započatých 30 minut je účtována částka 60 czk. Parkoviště obsahuje i 13 míst pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Tato místa jsou situována co nejblíže ke vchodům do letištního terminálu.

Parking C

Budova Parkingu C je situována přímo u příjezdové komunikace z hlavního příjezdu od Prahy. Parking C nabízí kapacitu více než 3 000 míst, je umístěno 70 m od Terminálu 1, max. dvě minuty chůze; s Terminálem 2 je spojeno nadzemním krytým chodníkem, max. tři minuty chůze. Parkoviště je vybaveno dvěma velkokapacitními výtahy s bezbariérovým přístupem, celá budova je pravidelně kontrolována pracovníky ostrahy Letiště Praha. Možnost parkování s maximální výškou vozidla 2,20 m je výhodná i pro vozidla typu minivan a SUV. Parkování pro vozidla na LPG pohon je vyhrazena část na střeše budovy. K dispozici je také dalších 63 parkovacích míst pro držitele průkazu ZTP a ZTP/P.

Cena parkovného je 50czk/hod.

Parking D

Tato možnost je vhodná především pro ty, kteří odlétají na dovolenou a chtějí své auto zaparkovat přímo na letišti Praha (nejlevněji). Na parkovišti D s kapacitou 850 míst, nyní zaplatíte místo původních 2 000 Kč za týden pouze 875 Kč (při on-line objednávce). Dvoutýdenní stání vás přijde na 1 250 Kč. Posílena je také ostraha všech parkovišť a již toto léto jsou automobily v prostorách parkoviště C hlídány. Budova Parkingu D se nachází 10 minut chůze od letiště. Využít je možné i jednu zastávku MHD k Terminálům Sever 1 a 2, lístek na MHD je poskytován spolu s parkovacím lístkem a je v jeho ceně. Parkování není nutné předem objednat.

Parkování handicapovaných osob na letišti Praha

Handicapované osoby mají parkování zdarma, v případě, že patříte do této kategorie, zaparkujte vozidlo na libovolném parkovišti (Pozor – parkování zdarma se nevztahuje na VIP parkování) – doporučujeme krytý a hlídaný Parking C. Před odjezdem je zapotřebí, abyste se s parkovacím lístkem a průkazem ZTP/P dostavili do Dispečinku parkovišť v přízemí Parkingu C, kde vám bude vystaven nový parkovací lístek s volným výjezdem z parkoviště.